ÚDRŽBA PARTKET

a obnova vzhledu lakovaných či olejovaných parket

Není obtížné a hlavně zanedbatelné udržovat podlahy atraktivní rok od roku. Prach a nečistoty lze odstranit vysavačem, ale čas od času potřebuje podlaha důkladnější vyčištění. Je možné použít jakýkoliv mýdlový čistič prodávaný na trhu určený pro dřevěné podlahy. Parketová podlaha bude stárnout do krásy pokud se o ni budeme správně starat. Čistící souprava by měla zahrnovat nejen správný mop a čistící prostředek speciálně vyrobený pro čištění dřevěných podlah.

Je také dobré zvýšit ochranu a životnost nových či starších parket vrstvou přípravku na obnovu i poškrábaných a mýdlových povrchů. Parkety pak získají nový vzhled a permanentní ochranu proti opotřebení. Pro parkety v domácnostech stačí ošetření jedenkrát až dvakrát ročně, ale parkety vystavené silnému provozu je třeba ošetřovat jednou za měsíc i častěji.

rady a doporučení
_DSC0269rustikal

Používejte rohožky

Pro dřevěné parkety je nejhorší písek, štěrk a další nečistoty, které působí jako brusný papír.
Používejte u všech vchodů kvalitní rohožky a často je vytřepávejte.

_DSC0270

Nepoužívejte agresivní čistící prostředky

Používejte čistící prostředky, které jsou přímo určeny pro dřevěné podlahy.
Vyhněte se agresivním čistícím prostředkům pro domácnost.

Vzorek A

Pozor na vodu

Při čištění používejte dobře vyždímaný hadr.
Nenechávejte na parketách stát vodu.

Vzor 1B

Použijte leštidlo

Leštidlo zvyšuje odolnost podlahy proti oděru.
Leštící prostředek aplikujte přesně dle návodu výrobce.

jak odstranit skvrny

odstranění skvrn z dřevěných parket

Pro odstraňování skvrn použijte vlhký hadr namočený v teplé vodě, případně mýdlový roztok. Jsou-li skvrny silnější (např. od asfaltu, bot či oleje), opatrně můžete použít líh či zředěný mycí benzín. Pro odstranění skvrn od vosku ze svíček či zaschlé žvýkačky použijte ledový sprej nebo ledové kostky v sáčku. Nejdou-li skvrny odstranit nebo máte na parketách škrábance a rýhy, můžete také jednoduše parkety vybrousit smirkovým papírem. Po vybroušení naneste podobný lak či olej jaký byl použit při první povrchové úpravě.